«Мене звати Смоленко Станіслав, я студент магістратури та випускник бакалавратури спеціальності «Прикладна математика». Зараз працюю на позиції QA в компанії Netcracker, де встиг тісно попрацювати з операторами T-Mobile US та Vodafone Germany.

Чому ПМ? Серед моїх планів було багато варіантів щодо майбутньої спеціальності: міжнародні відносини, китайська філологія, економіка, економічна кібернетика та щось з ІТ. Деякі з них відсіялись з певних причин, тому став вибір між спеціальностями ІТ. ПМ була саме тою, від якої я очікував поєднання аналітики, метематики, економіки, ІТ та аналізу даних. Дійсно цікавим є те, що ПМ – напевно, єдина спеціальність, яка дає зрозуміти, що математика грає значну роль майже в кожному процесі навколо нас.

Обираючи будь-яку спеціальність з метою «навчитися», не повинно бути очікувань, що все буде легко. Так, потрібно буде витрачати час на опанування нового, проте це варте того. Університет стане платформою розвитку, на якій викладачі будуть вас напрявляти та підримувати. Разом з фундаментальними та «нудними» предметами, базові поняття в яких, безсумнівно, потрібні, ви зможете спробувати свої сили у прогнозуванні різних явищ, розрахунках процесів реального життя, ми навіть створювали примітивні комп’ютерні ігри. Також під час навчання вам будуть доступні деякі дисципліни за вибором, тому кожен отримає можливість вибрати саме «той напрям розвитку».
Також не потрібно думати, що університет – це місце, де студенти навчаються чомусь тільки від викладачів. Не нехтуйте можливістю навчатися один в одного, адже кожен має свій цікавий background та experience.

Які я можу дати поради тим, хто планує вступати? Намагатися за літо максимально точно (для себе!) визначитися із омріяною спеціальністю та тими навичками/знаннями, які ви б хотіли отримати після завершення навчання. В будь-якому разі не хвилюватися з-приводу та підчас ЗНО – тільки студентами ви вже зрозумієте, що це були лише надумані страхи. На даний момент карантин використовувати для підготовки до екзаменів та саморозвитку за допомогою Coursera, EdEra, Prometheus, Stepik тощо.

Що стосується тих навичок, які необхідно розвивати в собі... З мого досвіду, звісно, технічні навички (базові поняття функціонування ПЗ, популярні мови програмування, telecom; якщо працювати з даними та аналізом – необхідно мати на увазі таку ненависну нами теорію ймовірностей) потрібні, але в будь-якому випадку в рамках майбутньої компанії-роботодавця необхідно буде навчатися багато чому новому, що не було охоплено програмою університету, тому найнеобхіднішим вважаю «навчитися навчатися». Ще один вагомий пункт – англійська мова! Не має різниці, яка спеціальність чи назва ВНЗ написана на дипломі, якщо в сучасному ІТ бізнесі ви не знаете хоча б базової англійскої (вище рівень – очевидно, краще). Якщо казати просто – без англійскої ви втрачаете у фінансовому плані (зарплата, премії тощо) та в сенсі можливостей розвитку кар’єри.

Що ж, успіхів!»

Кабінет Ц-331, тел. (0542) 33-31-55

e-mail: [email protected]

Сумський державний університет,

кафедра прикладної математики та моделювання складних систем,

вул. Римського-Корсакова, 2, м. Суми, 40007