languageSelector

УкраїнськийРусский (РФ)English (UK)

Новини

СУМДУ ЗАПРОШУЄ СТУДЕНТІВ УСІХ ВНЗ УКРАЇНИ НА ПАРАЛЕЛЬНЕ НАВЧАННЯ

Сумський державний університет пропонує сучасне рішення для студентів, які навчаються за денною формою, прагнуть до самореалізації та бажають підвищити свою конкурентну спроможність на ринку праці. Це можливість отримати другу вищу освіту за сучасними спеціальностями, які не будуть зайвими при працевлаштуванні. Правом вступу можуть скористатися студенти будь-якого закладу вищої освіти України, які не менше одного року здобувають ступінь бакалавра.

Детальніше...

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ!

20-го грудня 2017 року у Сумському державному університеті відбулася олімпіада з математики.

Перше місце посіли:

– Яковлев Максиміліан (гр. ПМ-61);

– Білоус Дмитро (гр. ПМ-41).

Друге місце:

– Федорченко Сергій (гр. ПМ-71).

Детальніше...

СТУДЕНТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА» СЕРЕД СТИПЕНДІАТІВ ГОЛОВИ СУМСЬКОЇ ОДА

27 вересня 2017 року відбулися урочистості, на яких студентів Сумського державного університету привітали із призначенням стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації (ОДА). Стипендія голови ОДА встановлена у 2004 році з метою морального і матеріального заохочення кращих студентів, які виявили особливі успіхи у навчанні, науковій, громадській або спортивній діяльності. Кандидатури майбутніх стипендіатів розглядають на засіданні комісії з призначення стипендії голови облдержадміністрації.

Детальніше...

АСПІРАНТ КАФЕДРИ НАГОРОДЖЕНИЙ ЗА КРАЩУ ДОПОВІДЬ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

29-31 серпня 2017 р. у Національному авіаційному університеті (м. Київ) відбулася міжнародна конференція IEEE Microwaves, Radar and Remote Sensing Symposium (MRRS-2017). На конференції було представлено близько 50 робіт з 19 країн світу. Аспіранта кафедри ПМтаМСС Волка Ю.Ю. (науковий керівник – д.ф.-м.н. Лисенко О. В.) за кращу доповідь «Plural Three-Wave Resonances of Space Charge Wave Harmonics in Transit Section of Klystron-type Two-Stream FEL with Helical Electron Beam»

Детальніше...

КАФЕДРА ПМтаМСС – ПЕРЕМОЖЕЦЬ У НОМІНАЦІЇ «НАЙВИЩА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ У КОНКУРСІ ДЕРЖБЮДЖЕТНИХ ТЕМ»

Кафедра прикладної математики та моделювання складних систем отримала диплом переможця СумДУ у номінації «Найвища результативність у конкурсі держбюджетних тем» за найбільшу кількість перемог у конкурсах держбюджетних науково-дослідних робіт (НДР) у 2016 році. У минулому році у конкурсі держбюджетних тем, який проводило Міністерство освіти і науки України, отримали фінансування проекти НДР, які підготували наступні співробітники кафедри:

Детальніше...

НАГОРОДА ЗА УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

28-30 березня 2017 року у Сумському державному університеті відбувся захист наукових робіт під час підсумкової науково-практичної конференції другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з групи спеціальностей "Машинознавство".

Роботу студента групи ЕП-31 Буранича Володимира Володимировича (науковий керівник д.ф.-м.н., професор кафедри ПМтаМСС, Гончаров Олександр Андрійович) було відзначено дипломом III ступеня.

Детальніше...

СТУДЕНТ КАФЕДРИ СЕРЕД ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

23-24 березня 2017 р. у Сумському державному університеті відбувся захист наукових робіт під час підсумкової науково-практичної конференції другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з групи спеціальностей "Інформатика і кібернетика". На другий тур конкурсу було подано більш ніж 140 робіт, серед яких для очної конференції було відібрано 40 робіт.

Роботу студента спеціальності «Прикладна математика» Лук'янихіна Олега Вадимовича (науковий керівник д.ф.-м.н., проф. Фильштинський Леонід Аншелович) на тему:

Детальніше...

ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ПМтаМСС ЗАХИСТИВ ДОКТОРСЬКУ ДИСЕРТАЦІЮ

Вітаємо доцента кафедри прикладної математики та моделювання складних систем (ПМтаМСС) Ляшенка Якова Олександровича з успішним захистом докторської дисертації на тему "Фазові переходи між кінетичними режимами межового тертя" (спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла). Науковий консультант – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри ПМтаМСС Сумського державного університету, Хоменко Олексій Віталійович.

Детальніше...

УСПІШНИЙ ЗАХИСТ КАНДИДАТСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ

Вітаємо молодшого наукового співробітника кафедри прикладної математики та моделювання складних систем Олексієнко Галину Андріївну з успішним захистом кандидатської дисертації на тему "Мультигармонічні взаємодії у плазмово-пучкових супергетеродинних лазерах на вільних електронах із гвинтовими електронними пучками" (спеціальність 01.04.01 – фізика приладів, елементів та систем). Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри ПМтаМСС Сумського державного університету Лисенко Олександр Володимирович.

Детальніше...

КАФЕДРИ ПМтаМСС і ЗАГАЛЬНОЇ та ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ПРОВЕЛИ СТУДЕНТСЬКУ ОЛІМПІАДУ З ФІЗИКИ

Нещодавно у Сумському державному університеті відбулася щорічна Університетська олімпіада з фізики. У заході взяли участь більш ніж 70 студентів першого, другого та третього курсів факультету електроніки та інформаційних технологій і факультету технічних систем і енергоефективних технологій.

Учасники олімпіади розв’язували завдання підвищеної складності. Найбільшу кількість балів набрав і, відповідно, посів перше місце Станіслав Ільїн.

Детальніше...