languageSelector

УкраїнськийРусский (РФ)English (UK)

Новини

21 травня 2019 року на 89-у році пішов з життя відомий вчений у галузі механіки деформівного твердого тіла, один з засновників вітчизняної школи механіки композитів, заслужений професор Сумського державного університету, доктор фізико-математичних наук,  засновник математичних кафедр університету – Фильштинський Леонід Аншелович.

Прощання відбудеться 23 травня о 12 годині за адресою: вул. Ільїнська, 37 (приміщення поховально-ритуальної служби «Траур»).

Детальніше...

СТУДЕНТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА» СЕРЕД ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

28-29 березня 2019 р. проходив Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Одним з переможців зі спеціальності «Фізика та астрономія» став студент Сумського державного університету, групи ПМ.м-81, – Сухомлін Максим Ігорович. Його робота на тему «Стохастична модель самоподібного режиму розм’якшення поверхні льоду при терті» була відзначена дипломом ІІІ ступеня (науковий керівник – професор кафедри прикладної математики та моделювання складних систем СумДУ, Хоменко Олексій Віталійович).

Детальніше...

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА» – ПЕРЕМОЖЦІ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ

26 березня 2019 року на базі факультету Електроніки та Інформаційних Технологій Сумського державного університету відбулась Олімпіада з програмування серед студентів. Перші призові місця посіли студенти спеціальності «Прикладна математика»:

перший результат – Пільгуй Ірина (гр. ПМ-61, спеціальність «Прикладна математика»);

другий результат – Лютий Антон (гр. ПМ-71, спеціальність «Прикладна математика»);

Детальніше...

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ!

21-го грудня 2018 року у Сумському державному університеті відбулася олімпіада з математики.

Перше місце посів:

– Федорченко Сергій (гр. ПМ-71).

Друге місце:

– Пінчук Софія (гр. ПМ-81).

Результати всіх учасників олімпіади.

Детальніше...

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СВОЮ РОБОТУ НА МІЖНАРОДНОМУ ВИСТАВКОВОМУ ФОРУМІ

21-23 листопада 2018 року у міжнародному виставковому центрі міста Київ відбувся ІІІ міжнародний форум «INNOVATION MARKET», в якому взяли участь співробітники кафедри прикладної математики та моделювання складних систем. На цьому форумі доцент кафедри ПМтаМСС, Ігор Володимирович Коплик, презентував результати роботи за темою «Система планування артилерійським підрозділом вогневого ураження противника», яка виконується за Державним замовленням.

Детальніше...

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ СТУПЕНЯ КАНДИДАТА ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК!

28 вересня 2018 року на засіданні спеціалізованої ради Д 55.051.02 відбувся успішний захист дисертаційної роботи асистента кафедри прикладної математики та моделювання складних систем Бадалян Анни Юріївни на тему «Формування та режими руху ансамблів наночастинок в рамках статистичної теорії» на здобуття ступеня кандидата фізико-математичних наук (науковий керівник – Ющенко Ольга Володимирівна).

Детальніше...

ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ПМтаМСС ОТРИМАЛА ГРАНТ НА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МАТЕМАТИЧНОМУ КОНГРЕСІ (РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, БРАЗИЛІЯ)

З 1-го по 9-е серпня 2018 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) проходив Міжнародний Математичний Конгрес (International Congress оf Mathematicians), який є одним з найбільш впливових наукових заходів у галузі математики в світі і всебічно охоплює теоретичні та прикладні аспекти сучасної математики. Цього року до участі в ньому долучились 3080 математиків із 114 країн. Організаторами Конгресу (ICM 2018) стали Інститут теоретичної і прикладної математики (Instituto de Matemática Pura e Aplicada, IMPA) та Бразильське математичне товариство (Sociedade Brasileira de Matemática, SBM).

Детальніше...

ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ПМтаМСС ОТРИМАВ ІМЕННУ СТИПЕНДІЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДЛЯ НАЙТАЛАНОВИТІШИХ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених» професор кафедри прикладної математики та моделювання складних систем – Ляшенко Яков Олександрович – отримав іменну стипендію на 2018 р. Така стипендія була призначена 30-и найталановитішим молодим вченим України.

Щиро вітаємо Якова Олександровича, бажаємо успіхів та нових здобутків!

Детальніше...

СТУДЕНТА 4-го КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА» НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМОМ ЗА КРАЩУ ДОПОВІДЬ НА НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

15-17 травня 2018 р. на базі фізичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців з теоретичної та експериментальної фізики «Еврика-2018». На ній було представлено близько 115 робіт з п'яти країн світу. Конференція мала на меті обмін досвідом та досягненнями між молодими науковцями, що працюють у галузі теоретичної, прикладної, експериментальної фізики, електроніки та інформаційних технологій.

Детальніше...

СЕРГІЙ ФЕДОРЧЕНКО В ЧИСЛІ ПЕРЕМОЖЦІВ II ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ

16-18 травня 2018 року на базі Сумського державного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської Олімпіади з навчальної дисципліни «Математика», що зібрав у м. Суми понад 60 учасників з усієї України.

Олімпіада проводилася для трьох категорій учасників. За її результатами студент першого курсу спеціальності «Прикладна математика» Сергій Федорченко (керівник – доцент кафедри ПМтаМСС О. П. Маслов) посів ІІІ місце у категорії «М»

Детальніше...