Новини

На базі конгрес-центру СумДУ 9-го лютого 2024р. відбувся Elit-Quiz - інтелектуальна командна гра, що передбачає відповіді на питання з різних сфер людської діяльності (музика, кіно, історія, кулінарія, авіація тощо). В ньому взяли участь понад 100 учасників (16 команд). Захід унікальний тим, що поєднав одночасно студентів, викладачів та співробітників факультету ЕлІТ (на фото студенти та викладачі кафедри ПМ та МСС).

На базі Конгрес-центру СумДУ 22 грудня 2023 р. відбувся традиційний захід  "День кар'єри в ІТ: 2023", який цього року проводився у змішаному форматі. Представник Експертної ради роботодавців спеціальності 113 "Прикладна математика"Олександр РОТ-СЄРОВ, – Регіональний та проектний менеджер PortaOne, контрактор PortaOne,Inc.Canada, а також член Робочої проектної групи спеціальності 113 "Прикладна математика"Олег Нестеров, – директор ТОВ «МАЙНДКЕЙ»,  взяли активну участь у зустрічі зі студентами.

На кафедрі прикладної математики та моделювання складних систем 22 грудня 2023 р. відбулося засідання екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт магістерського рівня освітньо-професійної програми «Наука про дані та моделювання складних систем». Усі здобувачі групи ПМ.м-21 успішно захистили кваліфікаційні роботи.

18 грудня 2023 року відбулася відкрита онлайн-лекція для студентів-бакалаврів 4-го курсу навчання освітньої програми «Наука про дані та моделювання складних систем» з дисципліни «Основи машинного навчання». Зустріч була організована за сприяння директора компанії Custom PC Software (CPCS) Олександра Алфімова.

В ході лекції було зроблено огляд структур нейронних мереж для задач сегментації зображень: класичних та просунутих методів семантичної сегментації, заснованих на глибокому навчанні, варіанти вибору функції втрат та застосування алгоритмів сегментації.

Під час заходу були розглянуті наступні питання:

– завідувач кафедри ПМтаМСС Ігор Коплик висвітлив особливості навчального процесу як в університеті загалом так і на кафедрі зокрема;

– викладачі розповіли про сутність та значення академічної доброчесності в освітньому процесі;

– студенти дізналися про особливості діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

– обговорили програми академічної мобільності та неформальної освіти.

Наказом Міністерства освіти і науки України студентці факультету ЕлІТ спеціальності 113 “Прикладна математика” Розгон Юлії було призначено стипендію Президента України на 1-ий семестр 2023/2024 н.р. за відмінне навчання, наукову діяльність та громадську роботу.

З першого року навчання Юлія проявляє видатний лідерський потенціал, обіймаючи посаду старости в своїй навчальній групі. Вона активно займається культурно-масовою діяльністю, є активною, серйозною і талановитою людиною, яка успішно поєднує навчальну, наукову, громадську та культурну діяльність. Розгон Юлія проявляє наполегливість і самодисципліну в усіх своїх зусиллях.

29 травня 2023р. відбулася відкрита лекція за участі представника компанії MindK – Дмитра Єременка (Senior Full-Stack Developer) – для студентів 3-о курсу освітньої програми «Наука про дані та моделювання складних систем» з дисципліни «Бази даних та  інформаційні системи», на якій було проведено огляд Relational/NoSQL баз даних,  їх переваг і недоліків; за яких умов графова база даних допомагає. Інформація була подана на прикладі реалізованого проекту: постановка задачі, проблеми реалізації, чому не треба вважати це рішення срібною кулею та ін. питання.

25 травня 2023р. представники Науково-дослідного інституту геодезії та картографії, а саме Сергій Безшапкін, Ігор Васильєв та Дмитро Бондаренко, провели відкриту лекцію для студентів 3-го курсу освітньої програми "Наука про дані та моделювання складних систем" з дисципліни "Математика машинного навчання" на тему "Використання технологій штучного інтелекту (AI) для завдань контролю стану організації дорожнього руху". Лектори ознайомили аудиторію з прикладами практичного використання геоінформаційних технологій та AI в галузі організації та безпеки дорожнього руху в населеному пункті.

В рамках вивчення дисципліни «Мова Python для великих даних: Numpy, Matplotlib, Scikitlearn, Pandas» 27 березня 2023 року студентам Сумського державного університету спеціальності 113 «Прикладна математика» освітньої програми «Наука про дані та моделювання складних систем» представником компанії Custom PC Software (CPCS) Савченко Валерієм була прочитана лекція на тему «Методи та задачі для BigData, DataScience, Artificial Inelegance».

20 березня 2023 року представник компанії Custom PC Software (CPCS) – провідний фахівець з багаторічним досвідом роботи з великими даними Савченко Валерій – прочитав лекцію студентам спеціальності 113 «Прикладна математика» освітньої програми «Наука про дані та моделювання складних систем» другого рівня вищої освіти на тему: «Візуалізація даних. Бібліотеки візуалізації: MatPlotLib, Seaborn, Bokeh», у рамках вивчення дисципліни «Мова Python для великих даних: Numpy, Matplotlib, Scikitlearn, Pandas».